Инстаграм профили кои треба да ги следите #2

На Инстаграм моментално има многу македонски корисници и повеќето од нив најчесто го споделуваат својот #оброк, #кафе, #selfie и сл. но има и такви кои со својата креативност се истакнуваат и можат да послужат како инспирација за останатите.

Прочитај повеќе

Како да ослободите 1GB простор на вашиот Андроид уред

Доколку сте при крај со просторот на вашиот Андроид уред, овој краток совет ќе ви помогне да ослободите дури и до неколку гигабајти само со чистење на кешот од апликациите и тоа без потреба од инсталирање на друга апликација.

Прочитај повеќе

Unable to connect to the Internet

Додека немавме Интернет на работа случајно открив што е диносаурусот на познатата страница на Chrome „Unable to connect to the Internet“.

Прочитај повеќе

Топ 5 Android апликации на @banekoma

По мала пауза продолжуваме со серијата постови со топ 5 апликации што ги користат македонските Android корисници.

Прочитај повеќе